dreatyzacja szczurów i myszy

Deratyzacja myszy i szczurów – na czym polega?

Deratyzacja jest jedną z podstawowych metod zwalczania gryzoni (myszy i szczury) oferowanych przez profesjonalne firmy znajdujące się w grupie Professional Pest Control.  Obecność tego rodzaju szkodników często jest powodem  znacznych strat finansowych szczególnie dla właścicieli dużych budynków inwentarskich jak również mniejszych gospodarstw jak również w przetwórstwie spożywczym i pozostałych dziedzinach gospodarki. Gryzonie są również oskarżane o przenoszenie wielu zarazków i chorób takich jak: Salmonella spp, Escherichia coli, Dżuma, Toksoplazmoza i wiele innych.

Myszy i szczury są stworzeniami wszystkożernymi, potrafią przetrwać w trudnych warunkach – co udowadniania ich wysoka inteligencja . Przez to walka z nimi jest bardzo trudna i wymaga zaangażowania profesjonalnej firmy z branży dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji. Powodem takich dużych problemów jest działalność człowieka, która bardzo często pomaga gryzoniom w dostępie do  pożywienia, różnorakich kryjówek i miejsc do gniazdowania i rozmnażania się.

Problem z grozoniami

Głównymi problemami jakie spotykamy w pomieszczeniach gdzie znajdują się myszy i szczury to:

  • duże prawdopodobieństwo zarażenia się wymienionymi powyżej chorobami jak również innymi niebezpiecznymi zarazkami,
  • skażanie różnych produktów i miejsc odchodami szczura lub myszy,
  • nadgryzione przedmioty, ściany, a w szczególności uszkodzona żywność nie zdatna do konsumpcji,
  • częste zniszczenia kabli elektrycznych, konstrukcji budynku i ścian, oraz inne ważne elementy budynku.

Metody Deratyzacji

Podstawowymi metodami zwalczania szkodników oferowanymi przez firmy z grupy PPC są:

  • Chemiczne metody wali za pomocą odpowiednich środków chemicznych nie zalecanych do stosowania przy żywności. Osoby używające tego typu chemii: rodentycydy i antykoagulanty, powinny zostać odpowiednio przeszkolone i doświadczone w celu zapobiegnięcia zagrożenia dla życia. Dlatego tego typu zabiegi może wykonywać tylko profesjonalna firma z branży dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji.
  • Fizyczne sposoby likwidowania gryzoni opierają się na mechanicznych pułapkach dostępnych również w sklepach (np. pułapki sprężynowe, pułapki żywołowne). Jednak narzędzia stosowane przez odpowiednie firmy DDD zapewniają wyższą skuteczność i zwiększają szanse szybkiego pozbycia się problemu szczurów i myszy.
  • Biologiczne metody stosowane były od bardzo dawna jednak nie zawsze gwarantują one wysoką skuteczność i niskie koszta utrzymania. Kot jako naturalny wróg myszy i szczurów nie zawsze jest jednak dobrym rozwiązaniem ale na pewno pomocnym.

Deratyzacja i monitoring rozwiązaniem problemów z gryzozniami

Najskuteczniejszą metodą zwalczania szczurów i myszy jest wprowadzenie profesjonalnego i nowoczesnego monitoringu szkodników. Rozstawienie odpowiednich pułapek i regularna wymiana trutki. Pozwoli to osiągnąć najwyższą skuteczność przy najniższej cenie.

Masz problem z gryzoniami? Skontatkuj się z nami.

tel. +48 505 177 654, emial: biuro@tepienie24.pl