Site Loader

Szkodniki magazynowe

gazowanie silosów

Rolnicy rokrocznie podejmują szereg starań w celu ochrony swoich plonów przez szkodnikami magazynowymi. Straty poniesione w okresie przechowywania mogą przekroczyć te w okresie wzrostu upraw. Są one spowodowane nie tylko bezpośrednim spożyciem przez nie ziarna, lecz również poprzez zanieczyszczenie wylinkami, odchodami czy martwymi osobnikami. Wysoki stopień ich występowania może spowodować, iż towar nie będzie nadawał się do spożycia przez ludzi. Obecność owadów w przechowywanym materiale powoduje wzrost temperatury oraz wilgotności, co sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni, a co za tym idzie dalsze straty w składowaniu. Na świecie ubytek przechowywanych produktów wywołany przez insekty szacuje się na pięć do dziesięciu procent, a w krajach tropikalnych nawet do trzydziestu. W samych tylko Stanach Zjednoczonych straty sięgają dwustu milionów dolarów rocznie.

Do najważniejszych szkodników magazynowych możemy zaliczyć chrząszcze i motyle takie jak:

Fumigacja (Gazowanie) zboża

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie gazowania zboża w magazynach płaskich, przechowalniach, spichlerzach, statkach, przyczepach, silosach zbożowych, itp. zabieg ten zwalcza takie owady jak : wołek, mącznik młynarek, trojszyk, omacnica spichrzanka, rozkruszek i inne.

Do gazowania szkodników magazynowych stosuje się obecnie trzy fumiganty: fosforowodór, bromek metylu (w stanie wycofywania),dwutlenek węgla. Fumigacja zboża przebiega w zgodzie z bazpieczeństwem i ze ścisłymi procedurami zachowania norm prawnych, zapewniając Państwu bezpieczeństwo oraz wysoką skuteczność.

Fumigacja znalazła zastosowanie nie tylko przy likwidacji szkodników w zbożu, ale również jako : fumigacja produktów spożywczo-rolnych czy obiektów sakralnych.

Gazujemy/fumigujemy również drewno, domy oraz puste obiekty w których są problemy ze szkodnikami drewna.

Dajemy gwarancję na wykonywane zabiegi, pozostawiamy protokół fumigacji, pouczamy Kontrahenta o ewentualnych zagrożeniach.

Gwarantujemy wysoką skuteczność fumigacji w najtrudniejszych warunkach!

 Opis wybranych fumigantów:

QUICKPHOS
Środek wysokiej klasy toksyczności klasy I. Zawiera 56 % fosforku glinu. Preparat owadobójczy i gryzoniobójczy o działaniu gazowym w formie pigułek. Pod wpływem wilgoci powstaje fosforowodór. Jedna pigułka o masie 0,6g wytwarza 0,2g fosforowodoru.
Przeznaczony do dezynsekcji pustych pomieszczeń oraz materiału siewnego. Doskonale sprawdza się przy gazowaniu zboża.

Dozwolony do stosowania jedynie przez specjalne przeszkolone ekipy.

DELICIA- GASTOXIN
Środek wysokiej klasy toksyczności klasy I.  Zawiera 56,8 % fosforku glinu. Owadobójczy i gryzoniobójczy o działaniu gazowym w formie tabletek. Pod wpływem wilgoci powstaje fosforowodór. Jedna tabletka o masie 3g wytwarza 1g gazu.
Przeznaczony do dezynsekcji pustych obiektów.
Dozwolony do stosowania jedynie przez specjalne przeszkolone ekipy.
MAGTOXIN 66 GE
Środek wysokiej klasy toksyczności klasy I. Zawiera 66 % fosforku magnezu. Preparat w formie pigułek. Działa owadobójczo i gryzoniobójczo. Pod wpływem wilgoci wydziela się fosforowodór. Jedna pigułka o masie 0,6 g wytwarza 0,2g fosforowodoru.
Zastosowanie: dezynfekcja pustych pomieszczeń w budynkach, na barkach, w ładowniach statków.
Dozwolony do stosowania jedynie przez specjalne przeszkolone ekipy.
PHOSTOXIN 56 GE
Środek wysokiej klasy toksyczności klasy I. Zawiera 56 % fosforku glinu. Preparat owadobójczy i gryzoniobójczy o działaniu gazowym w formie tabletek. Pod wpływem wilgoci wytwarza trujący gaz-fosforowodór. Jedna tabletka o masie 3g wytwarza 1g fosforowodoru. Do dezynsekcji pustych obiektów.

Dozwolony do stosowania w fumigacji jedynie przez specjalne przeszkolone ekipy.

DEGESCH PLATES/STRIPS
Środek wysokiej klasy toksyczności klasy I. Zawiera 56 % fosforku magnezu. Preparat owadobójczy i gryzoniobójczy o działaniu gazowym w formie płytek/plates lub pasów/strips. Pod wpływem wilgoci wydzielany jest trujący gaz- fosforowodór. Jedna płytka /28×17 cm i masie 117 g wydziela 33 g fosforowodoru. Z pasa stanowiącego połączenie 20 płytek o wymiarze 560×17 cm i masie 2340 g uwalnia się 660 g fosforowodoru.
Zastosowanie: dezynfekcja pustych pomieszczeń w budynkach, na barkach, w ładowniach statków. Zwalcza większość szkodników przechowalni a także myszy i szczury.
Dawki: 1-3 płytek/30m2 lub 1-3 pasy/600 m2. Czas działania fosforowodoru zależy od temperatury i wynosi od 4 do 10 dni. Po tym terminie wietrzyć pomieszczenie przez 24 godziny a płytki i pasy zebrać i zakopać w ziemi daleko od zbiorników i ujęć wodnych. Preparat chronić przed wilgocią.

Dozwolony do stosowania jedynie przez specjalne przeszkolone ekipy.

tagi: Gazowanie zboża, Gdańsk, Fumigacja silosów zbożowych, Warszawa, insektpol, fumigacja eksportowa, fumigacja zboża,

www.insektpol.eu

Post Author: insektpol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.