Site Loader

Jak odstraszyć ptaki?, Kolce na ptaki, odstraszacze ptaków, gołębie, zwalczanie ptaków,

dzikie gołębie

Zbyt duża liczebność ptaków w pobliżu budynków jest dla niego bardzo szkodliwa i powoduje poważne zniszczenia powierzchni. Dlatego zaleca się dla bezpieczeństwa i higieny odstraszać niechciane szkodniki. Podstawowe ptaki stwarzając problem w miejscach publicznych to gołębie. Dzieje się tak z powodu ich oswojenia z człowiekiem i dokarmianie przez ludzi. Inne ptaki również przynoszą duże straty dlatego należy utrzymywać je z daleka od naszych siedzib. Podstawową metoda ochrony są nowoczesne kolce z metalu nierdzewnego. Umieszczenie ich na odpowiednich elementach budynku zmniejsza lub całkowicie eliminuje występowanie ptactwa. Bezpośrednio jednak nie sprawiają one problemu ptakom i nie krzywdzą ich lub w jakiś inny sposób powodują zmniejszenie drastycznie liczebności.

Firmy z grupy Professional Pest Control jako jedne z nielicznych firm mogą pochwalić się bardzo dobrymi wynikami w ochronie przed ptakami. Zasługujemy to dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych metod odstraszania ptaków i rozwijaniu swoich metod w celu zadowolenia klienta. Metody takiego zwalczania gołębi i innych ptaków można zastosować między innymi w kamienicach, kościołach, budowlach, ratuszach i rynkach miast.

Grupa PPC od początku swojego istnienia zapewnia profesjonalne zabezpieczenia przed ptakami mające na celu odstraszanie gołębi i innych gatunków ptaków. Firma z grupy stale rozszerza swój zakres działań i metod ochrony przed ptakami aby nasi klienci byli zadowoleni z naszych usług.

Gatunki gołębi to :

Gołąb miejski
(Columba livia f. urbana)

rodzina: gołębiowate

31-36 cm Pochodzi od dzikiego gołębia skalnego występującego w Europie Południowej. Część ptaków formy miejskiej wygląda identycznie jak ptaki dzikie charakteryzując się dwoma czarnymi paskami na skrzydłach oraz biała plama na dole grzbietu. Większość osobników ma bardzo zmienny wygląd z powodu mieszania się z różnymi rasami gołębi domowych.

Grzywacz
(Columba palumbus)

rodzina: gołębiowate

Długość ciała: 40-42 cm Duży gołąb, większy od gołębia miejskiego. Sylwetka wyróżnia się małą głową z wydatną piersią i długim ogonem. Ubarwienie popielatoniebieskie z białą plamą na bokach szyi i białymi pasami na wierzchu skrzydeł. Grzywacze będąc pierwotnie ptakami leśnymi, zasiedliły osiedla ludzkie i obecnie licznie występują w miejskich parkach i zadrzewieniach, a nawet gniazdują na pojedynczych drzewach.

 

Sierpówka
(Streptopelia decaocto)

rodzina: gołębiowate

Długość ciała: 29-35 cm Niewielki gołąb o beżowoszarym ubarwieniu z półobrożą na szyi. Ogon biało-czarny od spodu. Sierpówka pojawiła się u nas dopiero w latach 40. ubiegłego wieku, po czym rozprzestrzeniła się szybko po całym kraju. Obecnie jest pospolitym ptakiem w osadach ludzkich.

 

Siniak
(Columba oenas)

rodzina: gołębiowate

Długość ciała: 30-36 cm

Średniej wielkości gołąb, przypominający wyglądem niektóre gołębie miejskie. Ogólne ubarwienie szare w różnych odcieniach na poszczególnych partiach upierzenia, najjaśniejsze na pokrywach skrzydłowych i kuprze. Na wewnętrznej części skrzydeł dwa krótkie czarne paski. Przód szyi i piersi różowofioletowe, na boku szyi zielona, połyskująca plama.

Jest skryty, ale na wiosnę swą obecność w lesie zdradza monotonnym gruchaniem i lotami tokowymi z uniesionymi skrzydłami.

 

Turkawka
(Streptopelia turtur)

rodzina: gołębiowate

Długość ciała: 27-32 cm

Nieco mniejsza od gołębia miejskiego, o smuklejszej sylwetce z dłuższym ogonem. Ubarwienie popielate z różowawobeżowym na szyi i piersi. Wierzch ciała z łuskowanym wzorem złożonym z czarnych pióro rdzawych obwódkach. Na bokach szyi czarno-białym kołnierzyk. Ogon z czarno-białym paskiem przed końcem, widocznym zwłaszcza u zrywającego się lub lądującego ptaka.

 

 

Tagi: Jak odstraszyć ptaki?, Kolce na ptaki, odstraszacze ptaków, gołębie, zwalczanie ptaków,

Post Author: insektpol