dezynfekcja

Dezynfekcja jest jedną z najważniejszych ofert w grupie Professional Pest Control. Podstawowe założenie dezynfekcji to działanie mające na celu zapewnić zwalczenie wszystkiego rodzaju pleśni, grzybów, wirusów, bakterii i drobnoustrojów chorobotwórczy. Pozwala to na zapobiegania różnym chorobom, sprawia że otaczające nas powietrze jest czystsze i pozbawione wszystkich zagrożeń. Ważnym aspektem jest usunięcie również nieprzyjemnych zapachów co możemy uzyskać za pomocą ozonowania. Metoda ta stosowana od niedawna i wprowadzona na rynek dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji przynosi obiecujące efekty. Ozon dzięki swoim wysokim właściwością utleniającym jest bardzo dobrym środkiem do dezynfekcji.

Dezynfekcja – gdzie znajduje zastosowanie

Dezynfekcje stosuje się w wielu miejscach z racji występowania wirusów, bakterii i innych mikroorganizmów wszędzie. Jednak największy nacisk kładzie się na pomieszczenia i budynki gdzie znajduje się duża ilość osób lub osoby te często się zmieniają. Są to głównie duże hale produkcyjne, hotele, szpitale i przychodnie jak również szkoły i przedszkola. Ozonowanie jest zalecane w szczególności w budynkach inwentarskich – pozwala to na likwidacje zagrożenia ze strony najmniejszych szkodników i zmniejszyć straty w hodowli np. drobiu. Nie naruszając w żaden sposób budynku, ściółki, karmików lub innych przedmiotów.

Metody dezynfekcji

Istnieją 3 podstawowe metody dezynfekcji. Są to:

  • Dezynfekcja fizyczna (stosowanie pary wodnej i/lub promieniowania)
  • Dezynfekcja chemiczna (stosowanie środków chemicznych)
  • Dezynfekcja termiczno-chemiczna

Jakie obiekty poddajemy dezynfekcji?

Dezynfekcję bardzo często wykonuje się w miejscach szczególnie narażonych na rozprzestrzenianie się wirusów i drobnoustroi. Nasza firma wykonuje usługi dezynfekcji takich jak:

  • dezynfekcja kurnika
  • dezynfekcja hal produkcyjnych
  • dezynfekcja szpitali, przychodni
  • dezynfekcja hoteli
  • dezynfekcja 
  • dezynfekcja budynków inwentarskich

Profesjonalna dezynfekcja to podstawia

Skuteczne przeprowadzenie dezynfekcji jest najbardziej istotne dlatego zaleca się korzystanie z doświadczonych firm stosujących najnowsze osiągnięcia techniki pozwalające zwiększyć siłę dezynfekcji i czas działania środka. Pozwoli to na zagwarantowania bezpieczeństwa przez dłuższy czas co jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne. Firmy z grupy Professional Pest Control posiadają odpowiednie przeszkolenie w tym zakresie oraz wiedzę teoretyczną i praktyczną na ten temat. Jak również najnowsze technologie takie jak ozonatory (wywołujące wylądowania takie jak podczas burzy) oraz nowoczesne środki.

metody dezynfekcji

FAQ – Częste pytania odnośnie dezynfekcji

Czym jest dezynfekcja?

Dezynfekcja to postępowanie mające na celu niszczenie drobnoustrojów.

Co jest ważne podczas dezynfekcji?

Podczas dezynfekcji ważne jest dobranie odpowiedniej metody i środków w celu skutecznego wykonania usługi.

Czy dezynfekcja jest niebezpieczna?

Nie, jeśli zabieg dezynfekcji jest przeporwadzony przez przeszkolonych pracowników.

Ile kosztuje dezynfekcja?

Niestety nie można jednoznacznie ocenić ile będzie kosztował zabieg dezynfekcji, ponieważ jest on zależny od wielu czynników takich jak wielkość obiektu i problemu, czy także stosowane środki.

Jak zamówić usługę dezynfekcji?

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami poprzez formularz kontaktowy lub korzystając z podanego numeru telefonu w zakładce kontakt.